Zimní magazín Kladského pomezí je na cestě

Přípravy nového zimního magazínu Kladského pomezí míří do finále! Na pultech informačních center se objeví v průběhu listopadu a jako vždy bude k dostání zdarma. Elektronickou verzi již tradičně najdete na našich webových stránkách. Na co všechno se v něm můžete těšit? 

Více ...

26.8. před 94 lety byl položen základní kámen Jiráskova divadla

Dne 26.8.1928 byl položen základní kámen k Jiráskovu divadlu za účasti Aloise Jiráska, zástupců vlády ČSR, armády, hlavního města Prahy, představitelů kulturního života a dalších významných hostí. Tenkrát Mistr, již velmi nemocný, přišel, učinil proslov a při poklepu na základní kámen pronesl slova, dnes faksimilem jeho rukopisu zaznamenaná nad vestibulem : "A dílo to budiž požehnané !"

Více ...

Naučná stezka na Signál

Vyjděte si na rozhlednu Na Signálu - po červené značce a naučné stezce

Více ...

Načerpej Hronov

V našem IC je k dostání kvalitní turistická lahev Načerpej Hronov

Více ...

Komentované prohlídky Jiráskova divadla

Víte co znamená, když se na divadle mluví o čurdě, nebo co je to v divadelní hantýrce hadr ? Kde a kdy v divadle roste palma ?

Více ...

Soutěž o lázeňská pítka

Soutěž o originální lázeňská pítka je v běhu ! Přijďte v týdnu do Informačního centra nebo v sobotu a neděli do Jiráskova domku a vybavte se malým průvodcem, který vám bude spolehlivým informátorem na vaší cestě po partnerských městech Česko-polského lázeňského okruhu.

Více ...

Pomnichovské osudy Čechů z Broumovska

V těchto dnech vychází v libereckém nakladatelství dr. Evy Koudelkové BOR pozoruhoná a velmi záslužná kniha o pomichovských osudech Čechů z Broumovska. Jejím cílem je  upozornit na téma z naší historie, jež je v posledních desetiletích  naší historiografií spíše opomíjené, a tudíž v širším povědomí  nepříliš známé. Avšak i pro ty, kdo o situaci v Sudetech kolem Mnichova něco vědí, jsou události s ní spojené obestřené množstvím dohadů a nejasností.

Více ...

DÁRKOVÝ POUKAZ

HLEDÁTE PRO SVÉ BLÍZKÉ ORIGINÁLNÍ DÁREK? DARUJTE ZÁŽITEK!

Partneři